Hizmet Sözleşmesi

 1. SÖZLEŞME KAPSAMI VE TARAFLAR
  1. İş bu sözleşme Yönet Yazılım Anonim Şirketi (Bundan böyle HaberPanelim.com olarak anılacaktır) tarafından sağlanan ürün/hizmetleri teknik özellikleri dahilinde belirtilen süre kadar tarafın hizmetine sunduğunu belgeler niteliğindeki işbu sözleşme taraflarca mutabık kalınarak imzalanacaktır. Bu sözleşmede ürün/hizmeti satın alan ALICI, sistemi hazırlayan ve satışa sunan ise HaberPanelim.com olarak adlandırılacaktır. Sözleşme süresi başlangıç tarihinden itibaren 1 (bir) yıllıktır. Taraflar 15 (on beş) gün öncesinde birbirlerine haber vermek şartıyla bir sonraki yıl için sözleşmeyi tek taraflı iptal edebilirler. Taraflardan birisi iptal etmediği sürece sözleşme sonraki yıllar otomatik olarak yenilenir.
 2. SÖZLEŞME ALICI HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
  1. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve taraf olduğu uluslararası sözleşmelere, diğer uluslararası sözleşmelere aykırı, zararlı, tehdit ve hakaret içeren, taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, kötüleyici veya başka birinin gizlilik haklarını ihlal edebilecek şekilde veya diğer herhangi bir biçimde hukuki ve cezai sorumluluğunu gerektiren hiçbir mesaj, bilgi, veri, metin, yazılım, foto, video veya diğer herhangi bir tür materyali iletmeyeceğini ve yayınlamayacağını,
  2. ALICI, iş bu ürün/hizmeti kişi veya kurumların telif haklarına aykırı olan, fikir ve/veya sanat eserlerine ait yayınladığı bütün içeriklerle ilgili hususlarda sorumluluğu üstleneceğini, yazılım aracılığıyla gerçekleştirilen telif ihlalleri konusunda HaberPanelim.com’un hiçbir mesuliyeti olmadığını,
  3. ALICI, virüsler, truva atları, casus programlar ve dialer programları gibi her türlü kötü amaçlı kodları ve materyalleri sisteme yerleştirmeyeceğini, iletmeyeceğini, site üzerinde lisanssız yazılımlar, eklentiler (v.b) hack, warez ya da pornografik içerikler barındırmayacağını,
  4. ALICI, bu sistem veya siteyi kullanarak herhangi bir bilgisayar yazılımı / aracı vasıtasıyla elektronik bir yayına ya da bir kullanıcıya saldırı, kopyala, hack, engelleme gibi işlemler yapmayacağını,
  5. ALICI, siteye üye olan kullanıcıların kişisel bilgilerini kendi izinleri olmadan kullanmayacağını, bunları izinsiz kullanması durumunda oluşabilecek hukuki ve mali sorumlulukları peşinen kabul edeceğini.
  6. ALICI, sitede yapılan yorumlardan, yorumları onaylama yetkisine sahip olmasına istinaden kendisinin sorumlu olduğunu, yorumlarla ilgili doğabilecek herhangi bir hukuki ve mali uyuşmazlıklarda muhatabın kendisi olduğunu, bu nedenle, hukuki herhangi bir durum söz konusu olduğunda müdahale edilebilmesi için sitenin künyesini sürekli olarak güncel tutacağını,
  7. ALICI, Habepanelim.com dışında tema bölümü ve veri tabanında yapacağı değişiklik ya da müdahaleler sonucunda meydana gelebilecek tüm oluşumlardan dolayı sorumlu olacağını, söz konusu zararın giderilmesi hususunda HaberPanelim.comtarafından ücreti karşılığında müdahale yardım talebinde bulunabileceğini,
  8. ALICI, yazılımın şifreli dosyalarını illegal yollarla decode edip başkalarının ulaşımına ya da kullanımına izin vermesi sonucunda hukuki ve maddi yaptırımlara maruz kalabileceğini,
  9. ALICI, sitenin alt yapısını, yazılımına dahil tüm unsurları “oldukları gibi” sağladığını ve web sitesi hakkında veya web sitesi yoluyla sağlanan hiçbir servis, bilgi veya site içeriğine dahil herhangi bir unsur veya sitenin herhangi bir şekilde kullanımı hakkında açık veya dolaylı garantiler sağlamadığını, web sitesi yoluyla sağlanan tüm düşünce, tavsiye, hizmet veya diğer bilgi ve materyalin doğruluk, tamlık ve kullanılabilir unsurların yalnızca kendisinin sorumluluğunda olduğunu,
  10. ALICI, yazılımın kontrol paneline ait kullanıcı adı ve şifre bilgilerini sadece yetkili kişilerle paylaşacağını, kontrol paneline ilişkin tüm erişim bilgilerini güvenli bir şekilde muhafaza edeceğini, bu bilgilerin üçüncü şahısların eline geçmesine sebep olmasından dolayı oluşabilecek hackleme girişimlerinden Haberpanelimi sorumlu tutmayacağını,
  11. ALICI, yazılımın / sitenin masaüstü̈, mobil site ve mobil uygulamalardaki tüm sayfalarında footer bölümün’de bulunan HaberPanelim.com yazısı ve bağlantısını ancak marka kaldırma bedelini ödeyerek kaldırabileceğini,
  12. Aksi halde ALICI, kendisi veya üçüncü şahısların fiillerinden doğabilecek zarar, ziyan, masraf ve diğer her türlü talepten doğrudan veya dolaylı olarak HaberPanelim.com’nin sorumlu olmadığını, bu maddelerin aksine hareket durumunda yazılım lisansının iptal edilebileceğini, aldığı hizmetlerin durdurulabileceğini ve bunda hiçbir hak iddia etmeyeceğini, bu sözleşme ile şimdiden hür iradesiyle koşulsuz ve kayıtsız şekilde kabul, beyan ve taahhüt eder.
  13. ALICI / MÜŞTERİ, HaberPanelim.com veya çalışanları aleyhine eleştiri sınırlarını aşacak şekilde hakaret, küfür etme, iftira, tehdit suçları şeklinde e-mail, sözlü veya yazılı herhangi bir şekilde fiillerde bulunamaz. SATICI / HaberPanelim.com böyle bir durumun tespiti halinde, MÜŞTERİ ile olan iş ilişkisini tek taraflı olarak herhangi bir ücret iadesi olmadan iptal etme, gerekli yasal mercilere suç duyurusunda bulunma, tazminat davası açma hakkını elinde bulundurmaktadır.
 3. HABERPANELİM HİZMET VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
  1. HaberPanelim.com, PHP programlama dili ile yazılmış̧ özgün haber sistemini, sözleşme tarihinde HaberPanelim.com adresinde belirtilen, demo olarak yayınlanan yapı ve özellikleriyle ALICI’YA teslim eder.
  2. HaberPanelim.com, haber sitesi için eğer mevcut değilse, önceden özellikleri belirtilmiş, tarafların ücreti noktasında karşılıklı mutabakat sağladığı hosting alt yapısını temin eder. Talep durumunda ALICI tarafından istenen ve boş olan domaini de alabilir.
  3. SATICI, geçiş yapan veya yeni kurulum yapılan yazılımlar da Search Console(AMP, Sitemap vs.), XML servisleri gibi Google tarafından kontrol edilen araçlarda Google tarafından yapılan güncellemeler veya hata düzeltmelerini ALICI SATICI’ya bildirdikten sonra ALICI’nın teknik destek hizmeti devam ediyorsa sorunu veya problemi düzeltmekle yükümlüdür.
  4. SATICI, sonradan oluşan kullanıcı hataları, spam haber, backlink çıkışları, tanıtım yazısı satışı, footer link çıkışı vb. durumlardan dolayı sitenin Google tarafından spama girmesi veya arama sonuçlarından çıkarılması durumunda hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.
  5. Yazılım kurulum işlemi yapıldığında kişi/şirket/sahibine süresiz olacak şekilde lisanslanır.
  6. HaberPanelim.com, ürün/hizmet satın alınmasını müteakip 1 (bir) takvim yılı (365 gün) itibariyle destek paneli (tikıt) üzerinden destek hizmeti sunar.
  7. Standart teknik destek hizmeti; sunulan ürün/hizmet içerisinde görülen her hangi bir etken dahilinde ya da haricinde meydana gelen aksaklık durumu ve neticesinde en hızlı şekilde alınan önlemlerin genel halidir.
  8. ALICI kasten ya da yapılmaması gerekli olan ürün/hizmet müdahalesi dışında gelişebilecek ve sistemin akışını engelleyen sorunların yalnızca teknik destek ve uzman kişilerce çözüme ulaştırılmasını sağlamalıdır.
  9. Mevcut sistem üzerine ilave edilmesi talep edilen modül ve eklentileri ekstra ücret talep ederek hazırlar ve belirtilen zamanda yayında olan sisteme entegre eder.
  10. Sistemin satın alınmasından sonraki süreçte 1yıl (365gün) tamamlanmadan HaberPanelim.com ve ALICI’nın karşılıklı anlaşma sağladığı ücret mukabilinde tarafların kabulü sonrası teknik destek hizmetini sürdürür (uzatır).
  11. Yıllık sözleşme sonrası her yıl mevcut kullanılan yazılım teknik destek ve bakım ücreti müşterinin onayı doğrultusunda belirlenecek şekilde ücretlendirilir.
  12. ALICI’nın yazılımı aldıktan sonra yazılım ücretinden borcu varsa, borcunu daha önceden belirlenen sürede ödemediği takdirde verilen hizmet durdurulur ve site kullanıma kapanır. 1 ay içerisinde ödenmeyen hizmetler için lisans iptal edilir ve siteye ait veriler tamamen silinir. İçeriklere ait yedeklerin talep edilmesi müşteriye aittir. HaberPanelim.com müşteri tarafından gelen içeriklerin yedek taleplerinde siteye ait veritabanı yedeği ve image yedeklerini vermekle yükümlüdür.
  13. Yazılım için sonradan ilk alan değişimi ücretsiz ikincisinde ise ücreti karşılığında domain değişikliği yapılabilir. İkinci alan adına geçişte ilk alan adındaki lisans hakkında herhangi bir hak iddia edilemez. Çünkü ALICI sadece 1 ( Bir ) lisans bedeli ödediği ürün karşılığında 1 ( Bir ) alan adı kullanabilir. 2. ve diğer domain değişimlerinde her bir değişim için 250 tl + kdv ücreti bulunmaktadır. Bu ücrette ilerleyen zamanlarda değişiklik olabilir.
  14. ALICI dilerse daha sonra satın aldığı tema lisans hakkını bir başka müşteriye devir edebilir. Devir işlemi ücrete tabidir. Devir işlemi ücreti 500 tl + kdv dir. Devir işlemi ile birlikte domain değişimi de olursa toplam 650 tl + kdv ücreti bulunmaktadır.
  15. Bir üst paketlere geçişlerde herhangi bir veri kaybı yaşanmaksızın yazılımlar arasındaki ücret farkı belirlenerek yazılım yükseltme işlemleri yapılabilir.
  16. SATICI, hosting, ssl, özel ip, teknik destek hizmeti v.b. periyodik olarak ödenen ürünlerin fiyatlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişiklik yıllık enflasyon oranlarına göre yapılır.
  17. ALICI, SATICI’dan yazılım hizmeti aldığı sürece yazılım HABERPANELİM ( SATICI ) sunucularında barındırılmalıdır. Yazılım ALICI sunucusunda barındırılmaz.
  18. Sunucu, hosting, Cpanel, root ve ftp bilgileri ALICI ile paylaşılmaz. ALICI ihtiyaç duyulması halinde HaberPanelim.com teknik destek ekibinden sunucu, hosting, Cpanel, root ve ftp ile ilgili işlemlerde destek alabilir.
  19. Hizmet süresinin bitiş tarihinde müşterinin talebi doğrultusunda yazılımda mevcut olan veritabanı ve imaj yedeklerini vermekle yükümlüdür.
 4. TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL – İADE KOŞULLARI
  GENEL:
  1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
  2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG: 27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
  3. Satın alınan her bir ürün, 30 (otuz) günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının beyan ettiği alan adına kurulur. Bu süre içinde yazılım kurulumu gerçekleşmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
  4. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa gerekli belgelerle teslim edilmek zorundadır.
  SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:
  1. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
  2. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı’ya ödenmez ise, SATICI ürünün kurulumunu iptal etme hakkına sahiptir.
  ÖNGÖRÜLMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:
  1. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 20 (yirmi) gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.
  ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:
  1. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce kontrol edecek ve kurulumu doğru gerçekleşmemiş ise teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle takip etmek zorundadır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

  CAYMA HAKKI:

  1. ALICI; satın aldığı ürünün kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde, SATICI’ya müşteri paneli üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
  CAYMA HAKKININ SÜRESİ:
  1. Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 7 (yedi) günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.
  2. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.
  3. Cayma hakkının kullanılması için 7 ( yedi) günlük süre içinde SATICI’ ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.
  CAYMA HAKKININ KULLANIMI:
  1. ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
  İADE KOŞULLARI:
  1. SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 20 (yirmi) günlük süre içerisinde toplam bedeli ALICI’ ya iade etmekle yükümlüdür.
  2. ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle hizmetin değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.
  3. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.
  CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:
  1. ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda hazırlanan, geliştirilen, özel olarak çalışılan ürünler, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.
  2. İade edilemeyecek ürünler; Aktarım bedeli, SSL, Özel tasarım
  3. Hosting bedeli ve özel ip hizmeti SATICI tarafından sağlandıysa, kullanılan süre kadar, ay tamamlanma hesabı yapılarak kalan bedel iade edilir.
  TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI:
  1. ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’ dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.
  ÖDEME VE TESLİMAT:
  1. Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, beyan edilen şirket hesaplarımızdan birine ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.
  2. Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.
  UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ
  1. İş bu sözleşmeden dolayı taraflar arasında çıkabilecek tüm uyuşmazlıklarda Gaziantep Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.
  2. Haber yazılımını ve diğer ürünlerden satın alıp HaberPanelim.com hizmetlerinden yararlanan kurum/birey/kuruluşlar yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş, onaylamış ve bu doğrultuda kullanmaya başlamış olarak kabul edilmiştir.